Om M-konsult

Fredrik Marken, VD och grundare


Jag är uppvuxen med ICA i blodet. Min mormor och morfar hade en ICA-butik på landet,
där jag tillbringade mina tidiga somrar. Pappa Asbjörn hade jobbat på ICA med redovisning
så länge jag kan minnas och det var därför naturligt att jobba extra i ICA-butik under
studietiden, för att senare satsa på en ICA karriär. Viljan att driva eget företag med
entreprenörskap och möjlighet att utveckla koncept inom redovisning och ekonomistyrning
var de främsta anledningarna till att jag år 2002 startade M-Konsult.

063- 589 95 93, 070-360 33 96
fredrik@mkuab.se

PERSONAL

Asbjörn Marken


asbjorn@mkuab.se

Carola Nykvist

063-589 95 90
carola@mkuab.se

Gunilla Bixo

063-589 95 91
gunilla@mkuab.se

Fredrik Olsson

063-589 95 99, 070-212 39 68
fredriko@mkuab.se

Ingela Flensburg

063-589 95 81 
ingela@mkuab.se

Maria Speijer

063-589 95 97, 070-680 15 75
maria@mkuab.se

Sandra Lind

063-589 95 95, 070-566 08 60
sandra@mkuab.se

Hanna Haglund

063-685 38 53
hanna@mkuab.se

Sandra Lavesson

063-589 95 98
sandral@mkuab.se

Tina Lindh

063-685 38 55
tina@mkuab.se

Madeleine Selin Hellgren

063-589 95 92, 070-687 40 40
madeleine@mkuab.se

Marina Stuberg

063-589 95 94, 070-320 70 74
marina@mkuab.se

Tilda Eriksson

063-589 95 84
tilda@mkuab.se