Om M-konsult

Fredrik Marken, VD


Jag är uppvuxen med ICA i blodet. Min mormor och morfar hade en ICA-butik på landet,
där jag tillbringade mina tidiga somrar. Pappa Asbjörn hade jobbat på ICA med redovisning
så länge jag kan minnas och det var därför naturligt att jobba extra i ICA-butik under
studietiden, för att senare satsa på en ICA karriär. Viljan att driva eget företag med
entreprenörskap och möjlighet att utveckla koncept inom redovisning och ekonomistyrning
var de främsta anledningarna till att jag år 2002 startade M-Konsult.

063- 589 95 93, 070-360 33 96
fredrik@mkuab.se

PERSONAL

Anna Holmberg

063-589 95 92
anna@mkuab.se

Asbjörn Marken

063-589 95 96
asbjorn@mkuab.se

Carola Nykvist

063-589 95 90
carola@mkuab.se

Fredrik Olsson

063-589 95 99
fredriko@mkuab.se

Gunilla Bixo

063-589 95 91
gunilla@mkuab.se

Ingela Flensburg

063-589 95 95, 070-373 14 60
ingela@mkuab.se

Klara Skånhagen

063-589 95 90
klara@mkuab.se

Maria Speijer

063-589 95 97, 070-687 40 40 
maria@mkuab.se

Sandra Lavesson

063-589 95 98
sandral@mkuab.se

Sandra Pettersson

063-589 95 94
sandra@mkuab.se

Katarina Bernhardsson

063-589 95 90
katarina@mkuab.se